Par studijām

Palielinoties informācijas centru un informācijas pakalpojumu sniedzēju nozīmei, novērtējam, cik ļoti no konkrēto speciālistu profesionalitātes ir atkarīgs, vai patērētājus sasniegs pietiekami kvalitatīva un precīza nepieciešamā informācija. Informācija ir mūsu ikdiena un tā ir arī mūsu nākotne, tādēļ šīs nodaļas perspektīva aizvien palielinās.
Nodaļas pasniedzēju uzdevums ir iepazīstināt, kā pareizi un precīzi apstrādāt informāciju un atvieglot visa veida informācijas ieguves procesus, samazināt informācijas meklēšanas laiku. 





Studiju programmas saturu veido kursi, kas nodrošina iespeju apgūt zināšanas par dažādiem informācijas pārvaldības jautajumiem. Iemācīsieties:

veikt efektīvāku informācijas meklēšanu gan datubāzēs, gan tīmeklī, gan citos avotos, izvēloties optimālāko meklēšanas ceļu;
izveidot datubāzes un strukturēt tajās datus par informācijas avotiem, lai tos varētu meklēt un izgūt;
izveidot tīmekļa vietnes un strukturēt tajās informāciju;
uzturēt un pārvaldīt bibliotēku (tai skaitā – digitālo bibliotēku), informācijas centru u.c. institūciju informācijas avotu krājumus;
izprast cilvēku informācijas vajadzību veidošanos un piedāvāt atbilstošākos vajadzību apmierināšanas ceļus;
veikt pētījumus par informācijas pārvaldības rīku izstrādi, lietošanu, uzlabošanu, dažādu grupu informācijas lietotāju informācijas meklēšanas uzvedību.



Studiju programmas apguves rezultātā tike veidotas prasmes:

• Bibliotēkzinātnes, informācijas zinātnes un grāmatzinātnes teoriju apguve, lai sekmētu informācijas procesu izpratni sociālo zinātņu un sabiedrības attīstības kontekstā.

• Jaunāko nozares teorētisko pieeju metožu apguve un to pielietošana praksē.
• Informācijas tehnoloģiju un datu apstrādes, kā arī prezentācijas prasmju apguve.
Studentiem tiek piedāvāta iespēja specializēties vienā no 2 studiju virzieniem:
• bibliotēkzinātne un grāmatzinātne,
• informācijas pārvaldība.

Programmas saturs studentos attīsta tādas prasmes kā prasmi izprast institūcijas funkcijas un uzdevumus, informācijas plūsmas mehānismus, lai nodrošinātu dokumentu apriti; prasmi vadīt un optimizēt institūcijas informācijas pakalpojumus; prasmi izstrādāt prasības dokumentu pārvaldības projektiem un specifikācijām; prasmi organizēt, pārvaldīt un sistematizēt informāciju; prasmi izvērtēt dokumentus un informāciju, auditēt informācijas sistēmas; prasmi novērtēt un izvēlēties piemērotākos glabāšanas apstākļus dažādas vidēs un informācijas nesējos.

Plašāku informāciju par studiju programmām, iestāšanās kritērijiem un pasniedzējiem vari atrast Sociālo Zinātņu fakultātes mājas lapā.